FAQ (často kladené otázky)


V tejto sekcii môžete nájsť najčastejšie kladené otázky a rýchle tak vyriešiť vaše prípadné problémy.

 • Čo znamená pojem jedna databáza?
  Jednou databázou sa myslí subjekt, za ktorý chcete vystavovať faktúry. Ak teda vlastníte jednu firmu a chcete vystavovať faktúry rôznemu počtu odberateľov, stačí Vám jedna databáza. Ak však vlastníte viacero firiem (prípadne ste účtovník/účtovníčka a vystavujete faktúry za Vašich klientov), tak potrebujete pre každú firmu, za ktorú chcete vystavovať faktúry zvlášť databázu. Tieto databázy môžu byť nainštalované na jednom počítači a v programe k nim môžete pristupovať po stlačení kombinácie CTRL+D (prípadne cez menu "Súbor -> Správa databáz...") - takisto sa bude zobrazovať ponuka na výber databázy po zapnutí programu.

 • Dá sa v programe Invoice viesť skladová evidencia?
  Nie, program je určený výhradne na vystavovanie a evidenciu faktúr, prípadne niektorých tlačových zostáv. Ak hľadáte program na skladovú evidenciu, odporúčame Vám vyskúšať program Invoice: Business. Informácie o tomto programe si môžete prečítať tu .

 • Môžem používať program na komerčné účely?
  Ak vlastníte licenciu pre program Invoice, tak áno. Pre získanie licencie prosím navštívte túto stránku. Bezplatná (neregistrovaná) verzia programu je určená výhradne na zoznámenie sa s prostredím programu a má slúžiť pre rozhodnutie sa, či Vám program bude vyhovovať. Skúška programu je však bezplatná a môžete si ho bezplatne stiahnuť tu .

 • Na akú dlhú dobu mi bude pridelená licencia?
  Licencia je pridelená doživotne. Získate teda právo používať program Invoice verzie 1.x na neobmedzene dlhú dobu. V prípade vydania aktualizácie programu získavate všetky aktualizácie rady 1.x zdarma. V prípade vydania nového programu Invoice verzie 2.x (alebo iného nasledovníka programu Invoice 1.x s rozsiahlymi zmenami) obdržíte možnosť získať zľavu z licencie pre tento program. Program Invoice verzie 1.x však máte právo používať doživotne. V súčasnej dobe však o vydaní nástupcu neuvažujeme.

 • Ako dlho trvá vybavenie objednávky? V akej banke máte účet?
  V okamihu objednania licencie obdržíte automaticky zaslaný e-mail o potvrdení Vašej objednávky. V priebehu ďalších 10 minút Vám náš systém vygeneruje zálohovú faktúru. V prípade zlyhania nášho systému obdržite zálohovú faktúru najneskôr v priebehu nasledujúceho pracovného dňa. Po jej uhradení Vám budú na e-mail zaslané registračné údaje a faktúra (daňový doklad). V prípade objednania CD s programom, Vám bude zaslané CD s kópiou programu a registračnými údajmi na Vami uvedenú adresu aj s faktúrou v papierovej podobe. Celý proces od vytvorenia objednávky až po obdržanie licenčného čísla trvá priemerne 3-4 pracovné dni (ale môže sa pohybovať aj behom niekoľkých minút od objednania programu). Bankový účet máme vo VÚB banke.

 • Mám licenčné číslo. Kam ho mám zadať?
  Licenčné číslo zadávate v sekcii "Nápoveda -> Registrovať...". Po zadaní licenčného čísla stlačte tlačidlo OK.

 • Môžem s jednou databázou pracovať z viacerých počítačov?
  Áno. Databázu programu Invoice môžete dať zdieľať v počítačovej sieti a na ďalšom počítači, na ktorom chcete s danou databázou pracovať, musíte nastaviť umiestnenie databázy. Ak však potrebujete s databázou programu pracovať z viacerých ako dvoch počítačov, odporúčame Vám program Invoice: Business . Tento program podporuje MySQL databázu k databáze môžete po určitých nastaveniach pristupovať aj cez Internet (napríklad súčasne z práce aj z domu). V súvislosti s tým Vám ponúkame možnosť prenajať si u nás databázový server. Bližšie informácie nájdete tu.